Nichicon UPJ1C222MHD6TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPJ1C222MHD6TN.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 16 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
1,776
Authorized Distributors
3
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
29 mΩ
29 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.8 A
2.205 A
2.205 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVXUPA1C222MHD1TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
PanasonicEEUFC1C222
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 16V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-FC1C222B
Cap Aluminum Lytic 2200uF 16V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1945mA 5000h 105°C Ammo Pack
PanasonicEEUFC1C222SB
Panasonic EEUFC1C222SB - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConELZA160ELL222MK20S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPJ1C222MHD6TN fournies par ses distributeurs.
2.2mF 16V ¡À20% 7.5mm 5000h@ 105¡ãC 1.62A@ 120Hz,1.8A@ 10 kHz 16mm*22mm
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
PJ ELEC RAD 2200UF 16V 5MM T/A
Capacitor Alum Elec, 2200Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:2200Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:16Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPJ1C222MHD6TN