Nichicon UPJ1A821MPD1TD
820uF 10V 110m惟 卤20% 835mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPJ1A821MPD1TD.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
5,438
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
835 mA
835 mA
835 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUPM1A821MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKYB100ELL821MH15D
KYB Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 820muF 10V