Nichicon UPJ1A391MPD6TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPJ1A391MPD6TD.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
430 mA
430 mA
430 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
13.9954 mm
13.9954 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUPM1A391MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUPM1A391MPD1TD
390uF 10V 140m惟 卤20% 430mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPV0J391MGD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 390UF 6.3 V, PV SERIES 5000H 8 (DIA.) X 11.5MM
United Chemi-ConELXY100ELL391MJC5S
Cap Aluminum Lytic 390uF 10V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 625mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKYB6R3ELL391MF11D
KYB Radial Can Aluminum Electrolytic Capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 390muF 6.3V
United Chemi-ConEKZH250ELL391MH15D
Cap Aluminum Lytic 390uF 25V 20%( 8 X 15mm) Radial 3.5mm 1210mA 6000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPJ1A391MPD6TD fournies par ses distributeurs.
430mA@120Hz 卤20% 3.5mm 10V 390uF Plugin,D8xL16.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 390UF 20% 10V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPJ1A391MPD6TD
PJ ELEC RAD 390UF 10V 3.5MM TA