Nichicon UPA1C681MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPA1C681MPD1TD.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 8 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+9.38%
Stock
15,951
Authorized Distributors
4
Capacitance
680 µF
680 µF
680 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
860 mA
860 mA
860 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
Pièces détachées
PanasonicEEU-FC1C681
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 16V 680muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKZE160ELL681MH20D
Cap Aluminum Lytic 680uF 16V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 1250mA 3000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 680uF 16V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 995mA 3000h 105C Automotive Ammo
PanasonicEEUFC1C681B
Panasonic EEUFC1C681B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
KYOCERA AVXUPJ1C681MHD6TO
PanasonicEEUFR1C681L
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPA1C681MPD1TD fournies par ses distributeurs.
680uF 16V 62m惟 卤20% 645mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
680¦ÌF 16V ¡À20% 3.5mm 3000h@ 105¡ãC 645mA@ 120Hz,860mA@ 100kHz 8mm*15mm*16.5mm
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPA1C681MPD1TD
PA ELEC RAD 680UF 16V 3.5MM TA