Nichicon UPA1A122MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1200uF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPA1A122MPD1TD.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 8 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
6,562
Authorized Distributors
4
Capacitance
1.2 mF
1.2 mF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.22 A
1.22 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEEUFC1A122B
Panasonic EEUFC1A122B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEUFC1A122
Capacitor Aluminum Electrolytic 1200uF 10 Volt 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1220mA 3000h 105C Bulk
PanasonicEEUFK1A122L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 1200muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconUPW1A122MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 1200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1200uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPA1A122MPD1TD fournies par ses distributeurs.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPA 10V 1200muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
1200uF 10V 44m惟 卤20% 1.037A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
1.2mF 10V ¡À20% 3.5mm 3000h@ 105¡ãC 1.037A@ 120Hz,1.22A@ 100 kHz 8mm*20mm*22mm
CAP ALUM 1200UF 20% 10V RADIAL