Nichicon UKW1A331MED1TD
330uF 10V 卤20% 405mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UKW1A331MED1TD.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 16 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
4,667
Authorized Distributors
1
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
270 mA
290 mA
290 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 330muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUFW1A331MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 10V 330muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUVK1A331MED
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConESMG100ELL331MF11D
Cap Aluminum Lytic 330uF 10V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 290mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1AM331
Cap Aluminum 330uF 10V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 330mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-1AM331I
Cap Aluminum 330uF 10V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 330mA 2000h 85°C Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Nichicon UKW1A331MED1TD fournies par ses distributeurs.
UKW ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 330muF 10V
330¦ÌF 10V ¡À20% 2.5mm 2000h@ 85¡ãC 270mA@ 120Hz,405mA@ 10kHz 6.3mm*12.5mm