Nichicon UKL1V220MEDANA
22uF 35V 卤20% 110mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UKL1V220MEDANA.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
3,254
Authorized Distributors
0
Capacitance
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
10.55 Ω
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
110 mA
75 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
13.0048 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUSF1E220MDD
22uF 25V 卤20% 110mA@100kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEUFC1V220
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 35V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEA-FC1E220H
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 25V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEA-FC1E220B
Cap Aluminum Lytic 22uF 25V 20% (5 X 7mm) Radial 5mm 120mA 1000h 105°C Ammo Pack
NichiconUKT1E220MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKT 25V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UKL1V220MEDANA fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 22uF 35V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 110mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL TH