Nichicon UKL1H330MPDANATD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 50V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UKL1H330MPDANATD.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.97%
Stock
16,294
Authorized Distributors
4
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
165 mA
110 mA
110 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.5062 mm
11.5062 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-06-30
LTD Date2027-06-30
Pièces détachées
United Chemi-ConESMG630ELL330MF11D
Cap Aluminum Lytic 33uF 63V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 140mA 2000h 85°C Bulk
Wurth Elektronik860010773011
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA-1JM330
Cap Aluminum 33uF 63V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 130mA 2000h 85C Bulk
United Chemi-ConESMG500ELL330ME11D
Cap Aluminum Lytic 33uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 125mA 2000h 85°C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UKL1H330MPDANATD fournies par ses distributeurs.
33uF 50V 卤20% 110mA@120Hz Plugin,D8xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 33Uf, 50V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:3.5Mm; Esr:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKL1H330MPDANATD