Nichicon UKL1H100MDDANA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 50V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UKL1H100MDDANA.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Future Electronics
Stock
98
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
70 mA
65 mA
65 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECA1JM100
Cap Aluminum 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 70mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1JM100I
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1JM100LW
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 70mA 2000h 85C Automotive
NichiconUFW1J100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
10uF 63V ±20% 70mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descriptions
Descriptions de Nichicon UKL1H100MDDANA fournies par ses distributeurs.
KL Series 10 uF 50 V 85°C Ø5 x 11 mm LS=2mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 70mA 1000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 50 Volt 10uF 105C
CAPACITOR ALUM ELECT 10UF, 50V, RADIAL; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:10µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:50V; Series:KL; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:11mm ;RoHS Compliant: Yes