Nichicon UHV1E101MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHV 25V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UHV1E101MED.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
TME
Nichicon SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Stock
1,894
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
180 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF, 25V, 20%, RADIAL
United Chemi-ConEKY-250EC3101MF11D
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20%( 6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 340mA 5000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKY-250ETD101MF11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Wurth Elektronik860040473003
WCAP-ATUL Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEUFR1E101
Panasonic EEUFR1E101 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descriptions
Descriptions de Nichicon UHV1E101MED fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 450mA 5000h 105C Bulk
100 F 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - 5000 Hrs 105C