Nichicon UHV1C101MDD1TA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UHV1C101MDD1TA.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
6000 hours
Ripple Current
360 mA
172.5 mA
172.5 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
Aluminum Electrolytic Capacitors-DIP DIP,D6.3xL11mm 100μF ±20% 16V 175mA 5000Hrs@105℃
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR YXF 25V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
YXF Series 25 V 100 µF 6.3x11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPV 6.3V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEU-FR1C101B
Panasonic EEUFR1C101B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEUFR1C101
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 16V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UHV1C101MDD1TA fournies par ses distributeurs.
100uF 16V 230m惟 卤20% 144mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL