Nichicon UHE2A181MHD1TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UHE2A181MHD1TO.
Newark
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
Datasheet5 pagesIl y a 11 ans
Farnell
element14 APAC
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-98.18%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1,136
Authorized Distributors
4
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
450 mΩ
450 mΩ
450 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
875 mA
612.5 mA
612.5 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
ZLH Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 180muF 80V
United Chemi-ConEKYB800ELL181MJ20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKZN800ELL181MJ20S
180uF 80V ±20% 1.43A@100kHz Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKYB101ELL181MK20S
Cap Aluminum Lytic 180uF 100V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1.43A 10000h 105C Bulk
NichiconUPW2A181MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 100V 180muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UHE2A181MHD1TO fournies par ses distributeurs.
UHE ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 180muF 100V
CAP ALUM 180UF 20% 100V RADIAL
HE ELEC RAD 180UF 100V 5MM T/A
Aluminum Electrolytic Capacitor, 180Uf, 100V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:180Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:100V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:25Mm |Nichicon UHE2A181MHD1TO