Nichicon UHE1J330MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UHE1J330MED.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
HQonline
Newark
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.21%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
54,394
Authorized Distributors
4
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
5 Ω
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
126 mA
100 mA
100 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
PanasonicEEUEB1J330S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EB 63V 33muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
KYOCERA AVXUVR1J330MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEU-EB1J330SH
Cap Aluminum Lytic 33uF 63V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 50mA 5000h 105°C Ammo Pack
NichiconUFW1J330MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUFW1H330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 50V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UHE1J330MED fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 33uF 63V 20%( 6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 126mA 5000h 105C Bulk
HE Series 33 uF 63 V 105°C Ø6.3 x 11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 33Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Capacitor Case/Package:Radial Leadedrohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1J330MED