Nichicon UHE1H121MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 120muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UHE1H121MPD1TD.
Newark
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
Datasheet5 pagesIl y a 11 ans
Farnell
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-24.09%
Stock
13,553
Capacitance
120 µF
120 µF
120 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
480 mΩ
45 mΩ
45 mΩ
Life (Hours)
7000 hours
8000 hours
Ripple Current
511 mA
1.14 A
1.14 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
16.51 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVXUHE1J121MPD
Cap Aluminum Lytic 120uF 63V 20%( 8 X 20mm) Radial 3.5mm 408mA 7000h 105C Bulk
120uF 63V 180m惟 卤20% 510mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
KYOCERA AVXUPW1J121MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 63V 120muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConELXZ630ELL121MJ16S
Cap Aluminum Lytic 120uF 63V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 600mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKY-500ELL121MH15D
Cap Aluminum Lytic 120uF 50V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 730mA 7000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR1H121L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 50V 120muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UHE1H121MPD1TD fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
511mA@120Hz 卤20% 3.5mm 50V 120uF Plugin,D8xL16.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAPACITOR ALUM ELEC, 120UF, 50V, 20%, RADIAL; Product Range:NICHICON - HE Series; Capacitance:120µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:50V; Diameter:8mm; ESR:0.48ohm; Height:15mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded
Capacitor Alum Elec, 120Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:120Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:8Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1H121MPD1TD