KYOCERA AVX UHE1E102MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 1000muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX UHE1E102MHD6.
Future Electronics
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
LKR
Farnell
Newark
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-50.49%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
46,927
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 mΩ
18 mΩ
18 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.425 A
2.6 A
2.6 A
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConEKY-250ELL102MK20S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1900mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKY-250ETE102MK20S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1900mA 10000h 105°C Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKYB250ELL102MJ20S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20%( 10 X 20mm) Radial 5mm 1650mA 10000h 105C Bulk
PanasonicEEUFR1E102B
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicEEUFR1E102
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX UHE1E102MHD6 fournies par ses distributeurs.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 25VOLTS 1000UF, SMALL PACKAGE, HI REL, LOW
HE Series 1000 uF 25V 105°C Ø12.5 x 20mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 1000µF; Voltage(DC): 25V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 1000 hours @ 85°C; Polari 54K7969
1mF 25V ¡À20% 5mm 10000h@ 105¡ãC 1.425A@ 120Hz,1.9A@ 100 kHz ,D12.5xL20mm 12.5mm*20mm*20mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:1000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:20Mm |Nichicon UHE1E102MHD6