Nichicon UHE1A332MHD1TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UHE1A332MHD1TO.
Newark
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
Datasheet5 pagesIl y a 11 ans
Farnell
element14 APAC
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.08%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
17,229
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
89 mΩ
15 mΩ
15 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
7000 hours
Ripple Current
2.23 A
3.19 A
3.19 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConEKY-100ELL332MK25S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 10V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 2230mA 8000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBT 10V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConELXY100ELL332ML20S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 10V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1630mA 8000h 105°C Bulk
NichiconUBT1A332MHD
Descriptions
Descriptions de Nichicon UHE1A332MHD1TO fournies par ses distributeurs.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 10V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Cap Aluminum Lytic 3300uF 10V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 2230mA 8000h 105C Ammo
3300uF 10V 卤20% 1.784A@120Hz Plugin,D12.5xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3300UF, 10V, 20%, RADIAL; Capacitance:3300µF; Voltage(DC):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Polarit
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3300Uf, 10V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:3300Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:10V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:25Mm |Nichicon UHE1A332MHD1TO