Nichicon UHE1A221MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UHE1A221MED.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
Newark
TME
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.09%
Stock
30,917
Authorized Distributors
3
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
870 mΩ
Life (Hours)
4000 hours
4000 hours
Ripple Current
340 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
United Chemi-ConEKY-100ELL221MF11D
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 340mA 4000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKY-100ETD221MF11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKZE100ELL221MF11D
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 405mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEEUEB1A221S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EB 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA-1AM221
M Series 10 V 220 uF LS=2mm 2 kHrs 85°C Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicEEUFR1A221
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UHE1A221MED fournies par ses distributeurs.
HE Series 220 uF 10V 105°C Ø6.3 x 11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL / 220 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
Capacitor Alum Elec 220Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1A221MED