Nichicon UHE1A152MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UHE1A152MPD1TD.
Newark
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
Datasheet5 pagesIl y a 11 ans
Farnell
element14 APAC
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
6,541
Authorized Distributors
4
Capacitance
1.5 mF
1.5 mF
1.5 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
160 mΩ
18 mΩ
18 mΩ
Life (Hours)
6000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.65 A
2.47 A
2.47 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConEKY-100ELL152MJ25S
Cap Aluminum Lytic 1500uF 10V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1650mA 6000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Cap Aluminum Lytic 1500uF 10V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1220mA 5000h 105C Automotive Ammo
Electrolytic Capacitor, Zls Series, 1500 F, 20%, 10 V, 8 Mm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes
1500uF 10V ±20% 990mA@120Hz Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEUFM1A152L
Capacitor Aluminum Electrolytic 1500uF 10 Volt 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 2470mA 5000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UHE1A152MPD1TD fournies par ses distributeurs.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 10V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
1500uF 10V 42m惟 卤20% 1.32A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 1500uF 10V 20%( 10 X 25mm) Radial 5mm 1650mA 6000h 105C Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1500UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1500UF, 10V, 20%, RADIAL; Capacitance: 1500µF; Voltage Rating: 10V; Product Range: HE Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radia
Capacitor Alum Elec, 1500Uf, 10V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:1500Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1A152MPD1TD