Nichicon UHE0J152MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UHE0J152MPD1TD.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
Farnell
Newark
Arrow Electronics
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.90%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
11,053
Authorized Distributors
6
Capacitance
1.5 mF
1.5 mF
1.5 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
180 mΩ
19 mΩ
19 mΩ
Life (Hours)
6000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.12 A
2.18 A
2.18 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConEKZH6R3ELL152MH20D
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 1410mA 6000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKYB6R3ELL152MH20D
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 1.21A 6000h 105C Bulk
1500uF 6.3V ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKY-6R3ELL152MJ20S
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1400mA 6000h 105°C Bulk
NichiconUHV0J152MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHV 6.3V 1500muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UHE0J152MPD1TD fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20%( 10 X 20mm) Radial 5mm 1400mA 6000h 105C Ammo
1500uF 6.3V 46m惟 卤20% 1.12A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1500UF, 6.3V, 20%, RADIAL; Capacitance:1500µF; Voltage(DC):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spa
Aluminum Electrolytic Capacitor 1500Uf, 6.3V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:1500Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:6.3V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:20Mm |Nichicon UHE0J152MPD1TD