Nichicon UFW1H470MED
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 150mA 2000h 85C Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UFW1H470MED.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Newark
TME
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
150 mA
155 mA
155 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
NichiconUFW1J470MED
Cap Aluminum Lytic 47uF 63V 20%( 6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 165mA 2000h 85C Bulk
NichiconUFW1V470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 35V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA1JM470
Cap Aluminum 47uF 63V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 160mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA1JM470B
Panasonic ECA1JM470B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 63V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA-1JM470I
Panasonic ECA1JM470I - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descriptions
Descriptions de Nichicon UFW1H470MED fournies par ses distributeurs.
47uF 50V 卤20% 150mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 47Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UFW1H470MED