KYOCERA AVX UCY2E820MHD3TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX UCY2E820MHD3TN.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.12%
Stock
949
Authorized Distributors
4
Capacitance
82 µF
82 µF
82 µF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
690 mA
690 mA
690 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.4884 mm
21.4884 mm
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Pièces détachées
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
United Chemi-ConEKXJ251ELL820MK25S
82uF 250V ±20% 565mA@120Hz Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKXJ221ELL820MU20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 220V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
United Chemi-ConEKXJ201ELL820MK20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
82uF 250V ±20% 576mA@120Hz Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX UCY2E820MHD3TN fournies par ses distributeurs.
82¦ÌF 250V ¡À20% 7.5mm 12000h@ 105¡ãC 1.38A@ 100 kHz,690mA@ 120Hz 16mm*20mm*21.5mm
CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UCY2E820MHD3TN
CY ELEC RAD 82UF 250V 7.5MM TA