Nichicon UCY2E181MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 250V 180muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UCY2E181MHD6.
Future Electronics
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Newark
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+108%
Stock
22,527
Authorized Distributors
5
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
1.05 A
950 mA
950 mA
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
Pièces détachées
United Chemi-ConEKXJ221ELL181MM25S
Cap Aluminum Lytic 180uF 220V 20%( 18 X 25mm) Radial 7.5mm 950mA 12000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKXJ251ELL181MM25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKXJ201ELL181MUN3S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
KYOCERA AVXUCY2D181MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 200V 180muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UCY2E181MHD6 fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 180uF 250V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1050mA 12000h 105C Bulk
180uF 250V 卤20% 1.05A@120Hz Plugin,D18xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 250volts 180uF 105c
Capacitor Alum Elect, 180Uf, 250V, 20%, Radial; Capacitance:180Μf; Voltage(Dc):250V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UCY2E181MHD6