Nichicon UCL1E681MNL1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor- 25VOLTS, 680UF SMD, Low Impediance
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UCL1E681MNL1GS.
Future Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Datasheet3 pagesIl y a 5 ans
HQonline
Newark
Farnell
Nichicon SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+23.72%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
8,974
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 µF
680 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Aluminum
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
595 mA
475 mA
Height - Seated (Max)
13.4874 mm
Introduction Date2009-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEEEFP1C681AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FP 16V 680muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUCL1C681MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCL 16V 680muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEV-TG1E681UQ
Cap Aluminum 680uF 25V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 0.12 Ohm 800mA 2000h 125°C T/R
United Chemi-ConEMZJ160ADA681MJA0G
Cap Aluminum Lytic 680uF 16V 20% (10 X 10mm) SMD 0.06 Ohm 1190mA 2000h 105C Automotive T/R
PanasonicEEEFT1C681AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FT 16V 680muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCL 10V 680muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UCL1E681MNL1GS fournies par ses distributeurs.
UCL Series 25 V 680 uF 10 x 13.5 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
Cap Aluminum Lytic 680uF 25V 20% (10 X 13.5mm) SMD 1.19A 2000h 105C T/R Automotive AEC-Q200
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Surface Mount, 4141
680uF 25V SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 680UF, 25V, 20%, SMD; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; Capacitance:680µF; Voltage(DC):25V; ESR:-; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Pro
Aluminum Electrolytic Capacitor, 680Uf, 25V, 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Cl; Capacidad:680Μf; Tensión Nominal:25V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:10Mm; Resistencia Esr:-; Altura:13.5Mm; Núm. De Contactos:2 |Nichicon UCL1E681MNL1GS