Nichicon UCL1A330MCL1GS
33uF 10V 120mA@120Hz 卤20% SMD, D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UCL1A330MCL1GS.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Newark
Nichicon SCT
element14
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
4
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
360 mΩ
700 mΩ
700 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
120 mA
160 mA
160 mA
Height - Seated (Max)
5.7912 mm
5.7912 mm
5.7912 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2009-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEEEFP1A330AR
Panasonic EEEFP1A330AR - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
PanasonicEEE-FK1A330R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-HB1A330R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEMZA100ADA330MD61G
Cap Aluminum Lytic 33uF 10V 20%( 4 X 5.8mm) SMD 90mA 2000h 105C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWD 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cornell DubilierAFK336M10C12T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UCL1A330MCL1GS fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 33uF 10V 20% (5 X 5.8mm) SMD 240mA 2000h 105C Automotive T/R
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF, 10V, 20%, SMD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2121
Aluminum Electrolytic Capacitor, 33Uf, 10V, 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Cl; Capacidad:33Μf; Tensión Nominal:10V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:5Mm; Resistencia Esr:-; Altura:5.8Mm; Núm. De Contactos:2 |Nichicon UCL1A330MCL1GS
CAPACITOR ALUM ELEC, 33UF, 10V, 20%, SMD; Product Range:NICHICON - CL Series; Capacitance:33µF; Voltage Rating:10V; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Diameter:5mm; ESR:-; Height:5.8mm; Ripple Current AC:240mA; Packaging:Cut Tape