Nichicon TVX1E102MCD1LZ
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon TVX1E102MCD1LZ.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 11 ans
ODG (Origin Data Global)
Stock
350
Capacitance
1 mF
1 mF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
249 mΩ
Ripple Current
900 mA
830 mA
Height - Seated (Max)
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconTVX1V102MCD
VX Series 1000 uF 35 V 85°C Ø13 x 31.5mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
KYOCERA AVXTVX1C102MCD
Capacitor Aluminum 1000uF 16VDC 20% 10 X 26mm AXL 770mA 2000 hr
NichiconTVX1A102MCD
VX Series 1000 uF 10 V 85°C Ø10 x 21 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
Descriptions
Descriptions de Nichicon TVX1E102MCD1LZ fournies par ses distributeurs.
Capacitor; 1000uF; Inside Tape 73MM
CAP ALUM 1000UF 25V 20% AXIAL