Nichicon RNE1A221MDS1PX
Cap Aluminum Polymer 220uF 10VDC 20% (6.3 X 10mm) Radial 5mm 0.03 Ohm 2500mA 2000h 105C T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon RNE1A221MDS1PX.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 4 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.05%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
15,597
Authorized Distributors
5
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 mΩ
30 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.5 A
250 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.9982 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cap Aluminum Polymer 220uF 6.3VDC 20%( 6.3 X 10mm) Radial 2.5mm 0.02 Ohm 3.2A 2000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConAPSA6R3ELL221MFA5G
Cap Aluminum Polymer 220uF 6.3VDC 20% (6.3 X 10.5mm) Radial 2.5mm 0.02 Ohm 3160mA 15000h 105C Bulk
NichiconPLF0J221MDL4
United Chemi-ConAPSK2R5ELL221ME08S
Cap Aluminum Polymer 220uF 2.5VDC 20% (5 X 8mm) Radial 2mm 0.007 Ohm 4350mA 20000h 105C Bulk
United Chemi-ConAPSG250ELL221MHB5S
Cap Aluminum Polymer 220uF 25VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.016 Ohm 4650mA 15000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon RNE1A221MDS1PX fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
220¦ÌF 10V ¡À20% 5mm 30m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 250mA@ 120Hz,2.5A@ 100kHz ,D6.3xL10mm 6.3mm*10mm*11mm
10V 220uF Polymer 卤20% 30m惟@100kHz 2.5A@100kHz Plugin,D6.3xL10mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Radial Can FPCAP RNE 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
CAP ALUM POLY 220UF 20% 10V T/H
Capacitor Alum Elect, 220Uf, 11.5V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):11.5V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon RNE1A221MDS1PX