KYOCERA AVX LLS2W331MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX LLS2W331MELB.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
Newark
Nichicon SCT
TME
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-20.18%
Stock
6,814
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
PCB, Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.005 Ω
1.005 Ω
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.12 A
2.01 A
2.01 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
40.005 mm
40.005 mm
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Cornell DubilierSLPX331M450E7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
United Chemi-ConESMM451VSN331MQ50S
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (25.4 X 50mm) Snap-In 10mm 2120mA 3000h 85C
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGW 400V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Wurth Elektronik861221485017
Electrolytic Capacitor, Snap-in, WCAP-AIE8 Series, 330 F, 20%, 450 V, 30 mm
PanasonicEETED2W331EA
Capacitor Aluminum 330uF 450VDC 20% 35 X 40mm Snap-In 10mm 0.402 Ohm 1850mA 3000 hr Bulk
Cornell DubilierSLPX331M400E3P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 400V 20%
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX LLS2W331MELB fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 2120mA 3000h 85C Bulk
LS Series 330 uF 450 V 85°C Ø30 x 40 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
CAPACITOR, AL ELECTROLYTIC, CAP 330 UF, TOL 20%,VOL-RTG 450 VDC, SNAP-IN,30X40MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
2.12A@120Hz 卤20% 10mm 450V 330uF Plugin,D30xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor 330Uf, 450V, 20%, Snap-In; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):450V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:4000 Hours @ 125°C; Polarity:Polar; Esr:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon LLS2W331MELB