KYOCERA AVX LLS2W121MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 450V 120muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX LLS2W121MELA.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
Nichicon SCT
TME
_legacy Avnet
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.20%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,370
Authorized Distributors
4
Capacitance
120 µF
120 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.6 Ω
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.09 A
1.09 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
29.9974 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconLLS2G121MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 400V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
KYOCERA AVXLGU2W121MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 450V 120muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Wurth Elektronik861221484008
Electrolytic Capacitor, Snap-in, WCAP-AIE8 Series, 120 F, 20%, 450 V, 25 mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGW 450V 120muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX121M400J022
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 120uF 400V 20%
PanasonicECO-S2GP121CX
Cap Aluminum 120uF 400V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 1.382 Ohm 1020mA 3000h 85°C Bulk
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX LLS2W121MELA fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
卤20% 1.09A@120Hz 10mm 450V 120uF Plugin,D25xL3mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor,120Uf,450Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon LLS2W121MELA
120¦ÌF 450V ¡À20% 10mm 3000h@ 85¡ãC 1.09A@ 120Hz,1.5587A@ 50kHz , 30mm*30mm
85degC Standard Snap-in Terminal Type, 120 μ F, 450 V, -25 to 85°C, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP TH