KYOCERA AVX LLS1V472MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 35V 4700muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX LLS1V472MELA.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
Newark
Nichicon SCT
TME
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+68.24%
Stock
6,399
Capacitance
4.7 mF
4.7 mF
4.7 mF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 mΩ
80 mΩ
Ripple Current
2.43 A
3.3 A
3.3 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cornell DubilierSLPX472M035C1P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 35V 4700muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell DubilierSLP472M035C1P3
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 4700UF, TOL20%, SNAP IN, 35V, 25X25
KYOCERA AVXLGU1V472MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 35V 4700muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell DubilierSLPX472M035A3P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 35V 4700muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
NichiconUPS1E472MHD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 4700UF 25 V DC, PS SERIES 3000H 18(DIA.)X35.5MM
PanasonicEEU-HD1E472
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 25V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX LLS1V472MELA fournies par ses distributeurs.
LS Series 4700 uF 35 V 85°C Ø25 x 25 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
CAPACITOR, AL ELECTROLYTIC, CAP 4700 UF, TOL 20%,VOL-RTG 35 VDC, SNAP-IN,25X25MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 4700uF 35V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 2.43A 3000h 85C Bulk
卤20% 2.43A@120Hz 10mm 35V 4700uF Plugin,D25xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor 4700Uf, 35V, 20%, Snap-In; Capacitance:4700Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Ls Series; Product Diameter:25Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon LLS1V472MELA