Nichicon LGN2V331MELZ45
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon LGN2V331MELZ45.
Nichicon SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+10.44%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1,641
Authorized Distributors
5
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
754 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.2 A
1.2 A
Height - Seated (Max)
46.99 mm
45.0088 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 400V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 400V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX331M250J032
Capacitor, Aluminum Electrolytic, 330 uF, 20%, 250 VDC, Snap-In, 25x35 mm
Cornell DubilierSLP331M400E5P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLP0712TE (750W) 400V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon LGN2V331MELZ45 fournies par ses distributeurs.
卤20% 1.2A@120Hz 10mm 350V 330uF Plugin,D22xL45mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
330¦ÌF 350V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 1.2A@ 120Hz,1.716A@ 50kHz ,D22xL45mm , 45mm*47mm
105degC Smaller-sized Snap-in Terminal Type, 330 μ F, 350 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGN2V331MELZ45
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP TH