KYOCERA AVX LGN2G271MELB30
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 400V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX LGN2G271MELB30.
Future Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Datasheet4 pagesIl y a 16 ans
Datasheet4 pagesIl y a 18 ans
Nichicon SCT
TME
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+1.33%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Stock
2,474
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
675 mΩ
675 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.22 A
1.22 A
1.22 A
Height - Seated (Max)
32.004 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
NichiconLGUW6271MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 420V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
LGN Series 450 V 270 uF 105°C Ø35 x30 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConEKMM451VSN271MA35T
Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 1.228 Ohm 1280mA 3000h 105°C Bulk
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX LGN2G271MELB30 fournies par ses distributeurs.
GN Series 270 uF 400 V 105°C Ø30 x 30 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
卤20% 1.22A@120Hz 10mm 400V 270uF Plugin,D30xL32mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS