Nichicon LGN2G271MELA40
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 400V 270muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon LGN2G271MELA40.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Nichicon SCT
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.35%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
4,209
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
Through Hole
Chassis Mount
Chassis Mount
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.22 A
1.26 A
1.26 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
MXG Series 270 uF 400 V ± 20 % Snap-in Aluminum Electrolytic Capacitor
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 420V 270muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGUW6271MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 420V 270muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGUW6271MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 420V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
United Chemi-ConEKMM421VNN271MQ50T
Cap Aluminum Lytic 270uF 420V 20% (25.4 X 50mm) Snap-In 10mm 1.228 Ohm 1220mA 3000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Nichicon LGN2G271MELA40 fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 270uF 400V 20% (25 X 40mm) Snap-In 10mm 1220mA 3000h 105C Bulk
卤20% 1.7446A@50kHz 10mm 400V 270uF Plugin,D25xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS