KYOCERA AVX LGN2E471MELA35
LGN Series 470 uF 250 V 105 °C Ø 25 x 35 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX LGN2E471MELA35.
Future Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Datasheet4 pagesIl y a 10 ans
Nichicon SCT
TME
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-22.77%
Stock
1,579
Authorized Distributors
4
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
220 mΩ
220 mΩ
Ripple Current
1.4 A
2.16 A
2.16 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
Pièces détachées
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 250V 470muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX471M250K022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 250V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell Dubilier381LX471M200K012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicECO-S2DB471BA
Cap Aluminum 470uF 200V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 1400mA 3000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 180V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKMM251VSN471MQ35T
Cap Aluminum Lytic 470uF 250V 20% (25.4 X 35mm) Snap-In 10mm 0.529 Ohm 1650mA 3000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX LGN2E471MELA35 fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 250volts 470uF 105c 25x35x10L/S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 470uF 250V 20% (25 X 35mm) Snap-In 10mm 1400mA 3000h 105C Bulk