Nichicon LGGW6181MELA30
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon LGGW6181MELA30.
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1,562
Authorized Distributors
4
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
420 V
420 V
420 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
910 mA
1.19 A
1.19 A
Height - Seated (Max)
32.004 mm
32.004 mm
32.004 mm
Pièces détachées
KYOCERA AVXLGG2W181MELA30
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGG 450V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGL 450V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicEET-HC2S181JA
Cap Aluminum 180uF 420V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 910mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEET-HC2W181KA
Cap Aluminum 180uF 450V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 870mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMH451VNN181MR35T
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 1.381 Ohm 870mA 2000h 105°C
Cap Aluminum Lytic 180uF 400V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 1160mA 2000h 85C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon LGGW6181MELA30 fournies par ses distributeurs.
卤20% 910mA@120Hz 10mm 420V 180uF Plugin,D25xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
180¦ÌF 420V ¡À20% 10mm 2000h@ 105¡ãC 1.3013A@ 50kHz,910mA@ 120Hz ,D25xL30mm , 30mm*32mm
105degC Ultra Smaller-Sized Snap-in Terminal Type, 180 μ F, 420 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGGW6181MELA30
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP TH