NIC Components NTR06B2002CTRF
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 20000ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
87,342
Authorized Distributors
4
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRT0603BRD0720KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 20kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3AEB223V
Res Thin Film 0603 22K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD0721K5L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 21.5kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD0718K2L
100mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 18.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-PB3B2002V
Thick Film Resistors - SMD 0603 Anti-Surge Res. 0.1%, 20Kohm
PanasonicERJ-PB3B2202V
Res Thick Film 0603 22K Ohm 0.1% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de NIC Components NTR06B2002CTRF fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 0603 20K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Molded SMD Paper T/R
NTR Series 0603 20 kOhm 0.063 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
Thin Film; Thin Film; Precision Tolerance, Ultra-Stable, Low Noise
Res, 20K, 0.1%, 0.063W, 0603, Thin Film; Resistance:20Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:62.5Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Precision; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Nic Components NTR06B2002CTRF