NIC Components NRSS471M63V12.5X20F
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial aluminum electrolytic capacitor 20% 470muF
NRND
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 5 ans
Future Electronics
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
19,725
Authorized Distributors
2
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Dielectric
ESR (Equivalent Series Resistance)
350 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
Max Operating Temperature
85 °C
85 °C
85 °C
Min Operating Temperature
-40 °C
-40 °C
-40 °C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2005-11-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEEUFK1E471
Panasonic EEUFK1E471 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconUHE1C471MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 16V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
United Chemi-ConEKZH160ETC471MHB5D
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 470muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
NIC ComponentsNRWA471M50V12.5X20F
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 0.35 Ohm 540mA 1000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de NIC Components NRSS471M63V12.5X20F fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 0.35 Ohm 900mA 2000h 85C Bulk
NRSS Series 63 V 470 uF 12.5 x 20 mm LS=5 mm Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; General Purpose; Radial
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount