NIC Components NRLMW103M50V35X40F
NRLM Series 50 V 10000 uF 35 x 40 mm Snap In Aluminum Electrolytic Capacitor
DistributorSKUMinPkg
AvnetNRLMW103M50V35X40F01K
4d
Datasheet5 pagesIl y a 5 ans
Future Electronics
Verical
Capacitance
10 mF
10 mF
10 mF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
33 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
4 A
4.07 A
4.07 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
42.0116 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2005-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NIC ComponentsNRLM103M25V25X30F
Capacitor Aluminum 10000uF 25VDC 20% 25 X 30mm Snap-In 10mm 0.058 Ohm 3780mA 2000 hr Bulk
NIC ComponentsNRLM103M16V25X25F
Cap Aluminum Lytic 10000uF 16V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 0.075 Ohm 3780mA 2000h 85C Bulk
NIC ComponentsNRLM103M35V35X25F
Aluminum Electrolytic Capacitors; High CV; Standard; Snap-In
PanasonicECOS1EP103CA
Cap Aluminum 10000uF 25V 20% (25 X 30mm) 10mm 0.058 Ohm 3780mA 3000 hr 85°C Bulk
Cornell DubilierLPW103M1CN35V-W
Cap Aluminum Lytic 10000uF 16V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.083 Ohm 3000mA 85°C
Descriptions
Descriptions de NIC Components NRLMW103M50V35X40F fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitors; High CV; Wide Temp.; Snap-In
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount