NIC Components NRE-S330M35V6.3X7F
Cap Aluminum 33uF 35V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 6.03 Ohm 60mA 1000 hr 85°C Bulk
Obsolete
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 5 ans
NIC Components
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
6.03 Ω
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
60 mA
65 mA
Height - Seated (Max)
7.0104 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2003-07-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECE-A1CKA330B
Cap Aluminum Lytic 33uF 16V 20% (5 X 7mm) Radial 5mm 60mA 1000h 85C Automotive Ammo
PanasonicECE-A0JKG330
Cap Aluminum 33uF 6.3V 20% (5 X 7mm) Radial 2mm 70mA 1000 hr 105°C Bulk
PanasonicECE-A1CKA330
Panasonic ECEA1CKA330 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconURZ1C330MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF, 25V, 20%, RADIAL
UPW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 33muF 25V
Descriptions
Descriptions de NIC Components NRE-S330M35V6.3X7F fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low Profile; Radial
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
FEMALE CONNECTOR IS SMALL IN SIZE IT OFFERS A HIGH NUMBER OF CONNECTION POSSIBILITIES
CAP ALUM ELECT 33UF 35V 20% (6.3 X 7) RADIAL