NIC Components NPI75C151KTRF
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 1KHz 0.58A 0.64Ohm DCR T/R
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 5 ans
NIC Components
Future Electronics
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,576
Authorized Distributors
2
Inductance
150 µH
150 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
600 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
640 mΩ
467 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 kHz
10 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-10-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Inductor Power Wirewound 150uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.28A 0.5Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.58A 0.68Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 150uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 0.92A 0.56Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 1KHz 0.41A 1.2Ohm DCR AXL T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 1KHz Ferrite 1A 0.34Ohm DCR AXL Bag
Descriptions
Descriptions de NIC Components NPI75C151KTRF fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, SMD, 3128