NIC Components NACEW221M25V10X8TR13F
Cap Aluminum 220uF 25V 20% (10 X 8mm) SMD 1.21 Ohm 175mA 1000h 105°C T/R
NIC Components
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
750
Authorized Distributors
1
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.21 Ω
170 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
Ripple Current
175 mA
270 mA
Height - Seated (Max)
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
NACE Series 220 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NIC ComponentsNACE221M25V10X8TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220 uF, 25 V, ± 20%, 2000 hours @ 85°C, Radial Can - SMD
Capacitor Aluminum 220uF 50VDC 20% 10 X 10.5mm SMD 0.91 Ohm 320mA 2000 hr T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TLV 35V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descriptions
Descriptions de NIC Components NACEW221M25V10X8TR13F fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 4141
ALUM ELE CAP 220uF/25V 20% 10X8