NIC Components NACEW101M25V6.3X8TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 uF, 25 V, ± 20%, 1000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.32 Ω
340 mΩ
340 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
91 mA
150 mA
150 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
NIC ComponentsNACE101M25V6.3X8TR13F
NACE Series 100 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 6.3mm) SMD 0.39 Ohm 250mA 1000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descriptions
Descriptions de NIC Components NACEW101M25V6.3X8TR13F fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (6.3 X 8mm) SMD 2.32 Ohm 91mA 1000h 105C T/R
Smt Alum. Electrolytic Cap Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACEW101M25V6.3X8TR13F
NACEW Series 100 uF 25 V ±20% SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2626