NIC Components NACE220M35V6.3X5.5TR13F
Capacitor Aluminum 22uF 35VDC 20% 6.3 X 5.5mm SMD 9.05 Ohm 54mA 2000 hr T/R
Production
NIC Components
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.06%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
24,540
Authorized Distributors
4
Capacitance
22 µF
22 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
9.05 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
54 mA
48 mA
Height - Seated (Max)
5.5118 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NACE Series 22 uF 25 V 85°C SMT V-Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NACEW Series 22 uF 35 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NACE Series 22 uF 6.3 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWX 35V 22muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
WX Series 22 uF 25 V 85°C Ø6.3 x 5.4mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
KYOCERA AVXUWR1V220MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWR 35V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descriptions
Descriptions de NIC Components NACE220M35V6.3X5.5TR13F fournies par ses distributeurs.
NACE Series 22 uF 35 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Smt Alum. Electrolytic Cap Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACE220M35V6.3X5.5TR13F
Cap Aluminum 22uF 16V 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 0.025 Ohm 3200mA 125°C Plastic T/R
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 35V 22muF 20%
Aluminum Electrolytic Capacitors; General Purpose; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 2626
CAP,22UF,35V,20%,6.3X5.5MM, SMD,9050MOHM,54MA,TR<AZ
Alias du fabricant
  • NIC
  • NIC COMPONENTS CORP
  • NICCOMP
  • NIPPON
  • NIPPON INDUSTRIES
  • NICC
  • NIC COMPONENTS CORPORATION
  • NIC COMPON
  • NIC COMPONENT
  • NIC COMPONEN
  • NIC COMPONENT CORP
  • Nippon Industries Co Ltd
  • NIC Components Asia Pte Ltd
  • NIC Components Ltd
  • NIC COMPO
  • NIPPON INDUSTRIES CO
  • NIC COMP CORP
  • NIC COMPONETS
  • NIC COMPONE
  • NIC COMPONENTS EUROPE LTD
  • LTR
  • NIC (Nippon Industrues Co)
  • NIC COMPENENTS
  • NIC COMPONENTS COR
  • NIC COMPONENETS
Alias de numéro de pièce
Ce composant peut être référencé sous ces autres numéros :
  • NACE 220 M 35V 6.3X 5.5 TR13F