Nexperia BZX884-C12,315
Diode Zener Single 12V 5% 250mW 2-Pin DFN T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nexperia BZX884-C12,315.
Nexperia
Datasheet13 pagesIl y a 5 ans
Datasheet13 pagesIl y a 8 ans
Datasheet11 pagesIl y a 16 ans
IHS
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-74.66%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
DFN
DFN
Zener Voltage
12 V
12 V
Tolerance
5 %
5.39 %
Power Dissipation
250 mW
250 mW
Impedance
10 Ω
25 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2004-03-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
Pièces détachées
Diodes Inc.BZT52C2V4LP-7
Diode Zener Single 2.4V 8% 250mW 2-Pin DFN T/R