Nexperia BZX384-B7V5,115
Zener Diode Single 7.5V 2% 15Ohm 300mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nexperia BZX384-B7V5,115.
Future Electronics
Datasheet13 pagesIl y a 11 ans
Datasheet13 pagesIl y a 11 ans
IHS
Newark
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-20.00%
Authorized Distributors
6
Case/Package
SC
Zener Voltage
7.5 V
7.5 V
7.5 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
200 mW
200 mW
Impedance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
1 µA
1 µA
Forward Voltage
1.1 V
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2004-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
Descriptions
Descriptions de Nexperia BZX384-B7V5,115 fournies par ses distributeurs.
BZX384 Series 7.5 V ±2 % 300 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOD-323
DIODE, ZENER, 7.5V, 300MW, SOD-323-2; Zener Voltage Vz Typ: 7.5V; Power Dissipation Pd: 300mW; Diode Case Style: SOD-323; Zener Tolerance ±: 2%; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 150°C; Product Range: BZX384 Series