Nexperia 74LV14DB,118
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, SSOP, 74LV14
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nexperia 74LV14DB,118.
Augswan
Datasheet18 pagesIl y a 13 ans
IHS
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Case/Package
SSOP
SSOP
Number of Pins
14
Logic Function
Buffer, Inverter, Schmitt Trigger
Number of Circuits
6
Number of Inputs
1
Propagation Delay
28 ns
27 ns
27 ns
Low Level Output Current
6 mA
12 mA
12 mA
High Level Output Current
Min Supply Voltage
1 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
40 µA
20 µA
20 µA
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginThailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date1994-08-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2021-12-31
LTD Date2022-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusDISCONTINUATION OF DELIVERY (Last Updated: 2 years ago)
Pièces détachées
NXP Semiconductors74LVU04DB,118
Lv/lv-a/lvx/h Series Hex 1-INPUT Invert Gate PDSO14
Texas InstrumentsSN74LV14ADBR
6-ch, 2-V to 5.5-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-SSOP -40 to 125
Texas InstrumentsSN74LV04ADBR
Buffer Inverter 74LV04 EAR99 74LV logic gate circuit 7.5ns @ 5V 50pF 2mm 12mA 12mA 5.5V
Texas InstrumentsSN74LVU04ADBR
74LVU04 EAR99 74LVU Cut Tape (CT) logic gate circuit 7ns @ 5V 50pF 2mm 12mA 12mA 1.7V
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, SSOP, 74LVC14A
74LVC Series 3.6 V Surface Mount High Performance Hex Inverter - SSOP-14
Descriptions
Descriptions de Nexperia 74LV14DB,118 fournies par ses distributeurs.