Murata ZRB18AR61E106ME01L
25V 10uF X5R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata ZRB18AR61E106ME01L.
Newark
Datasheet23 pagesIl y a 11 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
element14 APAC
TME
Ciiva
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-24.17%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
46,066
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
Dielectric
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
Height
1 mm
1 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
0603 10 uF 25 V ±20% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0603C106M9PACTU
6.3V 10uF X5R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENLMK107BBJ106MALT
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 10V, 10 uF, ± 20 %, 0603, X5R, RoHS
Samsung Electro-MechanicsCL10A106MQ8NNNC
Descriptions
Descriptions de Murata ZRB18AR61E106ME01L fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 10uF 25V X5R 20% Pad Flat With Interposer Board 0603 85C T/R
CAP CER 10UF 25V X5R 0603 / 10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
0603 10 uF 25 V ±20% Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 10uF, Surface Mount, 1608M/0603
Ceramic Capacitor on Interposer Board 10uF, 25VDC, 0603, ±20 %
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ZRB 25V 10muF ±20% X5R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 10µF ±20% 25V X5R
CAP, 10µF, 25V, 20%, X5R, 0603; Capacitance:10µF; Voltage Rating:25V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%;
Cap, Mlcc, X5R, 10Uf, 25V, 0603; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:Zrb Series; Product Length:1.6Mm; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. ZRB18AR61E106ME01L