Murata PTFM04BD471Q2N34B0
330 ohm 16 V 1.1 A Lead type PTC Thermistor
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata PTFM04BD471Q2N34B0.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 4 ans
Farnell
element14 APAC
Ciiva
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2001-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
LTD Date2019-03-31
Pièces détachées
PTFL series Curie Point 90 °C 470 ohm 16 V Radial PTC Thermistor
PTC Thermistor, 470ohm, Through Hole Mount
16 V 100 Ohm Radial Through Hole PTC Thermistor
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3101JB0 NTC-Resistor wired up
Epcos 100Ohms 450mW NTC Thermistor; 20s; 5.5 (Dia.) x 5mm
Radial 2 Through Hole Radial NTC Thermistor 5mm 125C 450mW 5%
Descriptions
Descriptions de Murata PTFM04BD471Q2N34B0 fournies par ses distributeurs.
Thermistor PTC 100 Ohm 2-Pin Screw Mount Radial
THERMISTOR PTC 16V 470 OHM 100C
Thermistor PTC 100Ohm 2-Pin Radial Bulk
Ptc Thermistor; Rango De Producto:Serie Posistor Ptfm; Zero Power Resistance At 25°C:470Ohm; Thermistor Mounting:Orificio Pasante; Tensión De Operación Máxima:16V; Applications:Detección De Sobrecalentamiento; Anchura Externa:7.5Mm |Murata PTFM04BD471Q2N34B0
THERMISTOR, PTC; Zero Power Resistance at 25°C: 470ohm; Thermistor Mounting: Through Hole; Product Range: POSISTOR PTFM Series; Operating Voltage Max: 16V; Applications: Overheat Sensing; Operating Temperature Min: -10°C; Operating Temperature Max: 110°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Range: -10°C to +110°C; Resistance: 470ohm; Thermistor Case Style: Radial Leaded; Thermistor Tolerance: -30% to +30%; Thermistor Type: PTC