Murata LQW18ANR47G00D
Inductor RF Chip Wirewound 470nH 2% 100MHz 30Q-Factor 75mA 7Ohm DCR 0603 Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQW18ANR47G00D.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-28.08%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
38,191
Authorized Distributors
6
Inductance
470 nH
470 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
75 mA
75 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
7 Ω
7 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Inductor RF Wirewound 0.47uH 2% 25MHz 50Q-Factor Ceramic 0.47A 1.19Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.47uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Descriptions
Descriptions de Murata LQW18ANR47G00D fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.47uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Wirewound Inductor, 470 nH, 7 ohm, 700 MHz, 75 mA, 0603 [1608 Metric], LQW18AN_00 Series
High Frequency Inductance 7Ω 470nH ±2% 75mA 700MHz 0.80mm 1.60 x 0.80mm 0603
Inductor, 0603 Case; Inductance:470Nh; Product Range:Lqw18A_00 Series; Dc Current Rating:75Ma; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; Dc Resistance Max:7Ohm; Inductance Tolerance:± 2%; Self Rohs Compliant: Yes |Murata LQW18ANR47G00D