Murata LQW15AN8N2H00D
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 3% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQW15AN8N2H00D.
element14 APAC
Datasheet14 pagesIl y a 9 ans
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-28.55%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
13,040
Authorized Distributors
6
Inductance
8.2 nH
8.2 nH
Tolerance
3 %
3 %
Current Rating
540 mA
540 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
140 mΩ
140 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Pièces détachées
Inductor RF Chip Wirewound 7.5nH 3% 100MHz 25Q-Factor 570mA 130mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fixed Inductor 0201 8.2nH ±3% 200mA 700mΩ 3.8GHz 5@100MHz
General Purpose Inductor, 0.0079uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Thin Film 8.2nH 3% 500MHz 14Q-Factor 250mA 700mOhm DCR 0201 Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQW15AN8N2H00D fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 3%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Fixed Inductor 0402 8.2nH ±3% 540mA 140mΩ 5.5GHz 25@250MHz
LQW Series 0402 8.2 nH ±3% 540 mA Wirewound Unshielded RF Inductor
Inductor, 8.2Nh, 0.54A, 0402, Unshielded; Inductance:8.2Nh; Product Range:Lqw15An_00 Series; Dc Current Rating:540Ma; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Inductor Construction:Unshielded; Dc Resistance Max:0.14Ohm; Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN8N2H00D