Murata LQM21PNR47MC0D
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 0.47uH 20% 1MHz Ferrite 1.1A 0.15Ohm DCR 0805 T/R
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQM21PNR47MC0D.
Future Electronics
Datasheet2 pagesIl y a 0 an
Datasheet1 pageIl y a 17 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+3.09%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
TraceParts
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
7,631
Authorized Distributors
6
Inductance
470 nH
470 nH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.1 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
150 mΩ
150 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 0.47uH 20% 1MHz Ferrite 1.6A 0.075Ohm DCR 0806 T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 0.47uH 20% 2MHz Ferrite 1.3A 0.091Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 0.47uH 20% 2MHz Ferrite 1.2A 0.117Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 0.47uH 20% 1MHz Ferrite 1.1A 0.19Ohm DCR 0603 T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 0.47uH 20% 2MHz Ferrite 1.2A 0.169Ohm DCR 0805 T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQM21PNR47MC0D fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
LQM Series 0805 0.47 uH ±20 % Tol. 1.1 A SMT High Frequency Multilayer Inductor
Fixed Inductor 0805 470nH ±20% 1.1A 150mΩ 100MHz -